SPONSORLU BAĞLANTILAR
Gmail Nedir?

Kullanıcılarına harika bir deneyim sunan Gmail şuan varolan en iyi mail servisi olarak gösteriliyor. Rahat kullanım ve konfor yönünden dünyada bir numara olan Google arama motorunun bir ürünü olan Gmail bir çok alanda dünyada rakip tanımıyor. Geçtiğimiz 10 yılın başlarında Microsoft'un sahibi olduğu hotmail mail servisi daha çok kullanılırken, Google bir atak yaparak Gmail ürününü ortaya çıkardı. Başlarda kısıtlı kullanıcıya hitap eden bu servis davetiye yoluyla üye alabiliyordu. Kullanıcı memnuniyeti Gmail'in kısa sürede herkese açık ücretsiz olarak kayıt alan bir mail servisi haline getirdi. Gmail geniş depolama alanı sunan kesinlikle birikmiş maillerinizi depolama alanım dolacak diye silme korkusu yaşamayacağınız bir mail servisidir. Bunun yanı sıra bir çok özelliğiyle de inanılmaz bir kullanım rahatlığı sağlamaktadır.Gmail Hesabı Açmak İçin Ne Gerekiyor?

Gmail hesabı açabilmeniz için hiç bir şeye ihtiyacınız yoktur. Ücretsiz bir şekilde istediğiniz zaman Gmail'den bir mail hesabı alabilirsiniz. Gmail hesabı açarken sizden cep telefonu ya da ikinci bir mail adresi istenir. Daha önce kullandığınız bir mail yoksa mutlaka bir cep telefonu girmelisiniz. Aksi halde mail hesabınızı olası bir çalınma ihtimalinde kurtarma şansınız epey azalıyor. Gmail eğer gerekli görürse sizin girmiş olduğunuz cep telefonuna bir onay kodu gönderir ve o kodla beraber mail hesabını açarsınız. Gmail bunu her zaman yapmıyor. Sadece spam olarak algıladığı ya da ihtimal olan hesap açma girişimlerinde mobil onay isteniyor.

Gmail Özellikleri ve Faydaları

Gmail gelen kutunuz çöplüğe dönmeyecek. İşinizle ilgili gelen mailler ayrı bir yere, sosyal medyadan gelen mailler ayrı bir yere, reklam olarak gelen mailler ayrı bir yere gelecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bunu ihtiyaçlarınıza göre daha da çeşitlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra sizin için önemli olan mail adreslerini önemli olarak ya da yıldız olarak işaretleyerek o mail adreslerinden gelen maillerin gelen kutusunda daha ön plana çıkmalarını sağlayabilirsiniz. Gmail'in sayısız özelliği anlatmakla bitmez ama ben güvenirliliğinden de özellikle söz etmek istiyorum. Gmail rakiplerine göre çok üst düzey bir şekilde korunuyor desek yeridir. Şüpheli bir şekilde mail açma girişimi olduğunda hemen size uyarı veriyor. Gerekli önlemleri almanızı sağlıyor. Sizin de güvenliğiniz için yapabileceğiniz ekstra şeyler var elbette. Bunların başında ikinci bir mail adresi girmek geliyor. Seçeceğiniz bir gizli soruda parolanızı unutma ihtimaline karşı faydalı olabilir. En önemlisi de tabiki cep telefonunuzu kayıt etmeniz. Her türlü durumda cep telefonunuza gönderilen bir kod ile her türlü sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Ek olarak Gmail size iki aşamalı giriş seçeneği sunuyor. Bu seçenekte gmail de oturum açarken parola girmeniz yeterli olmuyor. Parolanızı girdikten sonra sizin cep telefonunuza bir kod gönderiliyor. O kod sayesinde başkalarının parolanızı çalsa dahi mailinize girmesini engellemiş oluyorsunuz.

Gmail Kaydolma ve Hesap Açma

Gmail hesabı açarak bu mail servisine kaydolmak sadece bir kaç dakikanızı alacak. Aşağıdaki kırmızı renkli "Gmail Kayıt" linkine tıkladığınız takdirde karşınıza bir form çıkacak. Bu formu eksiksiz bir şekilde doldurduğunuzda mail hesabınız açılmış olacak.

GMAİL KAYIT

Gmail Giriş ve Oturum açma

Gmail hesabınıza internetin olduğu her yerden ulaşabilirsiniz. Maillerinizden uzak kalmanıza gerek yok. Mobil cihazınızla da gelen kutunuzu kontrol edebilirsiniz. Gmail hesabınızı açmak için aşağıdaki kırmızı renkli "Gmail Giriş" linkine tıklayınız.

GMAİL GİRİŞ

Gmail Hesabı Açma Videolu Anlatım


etiketler: gmail giriş yap, gmail giriş yapmak istiyorum
SPONSORLU BAĞLANTILAR
Paylaş:Facebook Twitter Google+

0 yorum:

Yorum Gönder

 
GUNCEL MAGAZİN Blogger
Top